Милуватися красою, працювати – жити!

Портрети, пейзажі та натюрморти 20-річної Юлі ІГНАТЕНКО відсьогодні прикрашають стіни державного підприємства «Чернігівстандартметрологія».

«Професійність і талант юної художниці  надихають і дарують наснагу», – завважила, відриваючи виставку, голова профкому підприємства Лариса КРАВЧЕНКО.

Юля ІГНАТЕНКО – студентка 4 курсу Київського національного університету будівництва та архітектури.

«Малює дівчина з 6 років,» – розповіла її мама, провідний інженер з метрології  ДП «Чернігівстандартметрологія» Ольга ІГНАТЕНКО.

Юля закінчила художню школу в Чернігові, багато разів ставала переможцем та призером різноманітних конкурсів. Вступила на факультет дизайну і мріє створювати красиві, яскраві інтер’єри на противагу тій чорній біді, що принесла війна.

«Виставка працюватиме протягом усієї весни, аби кожен відвідувач підприємства мав змогу помилуватися,» – підкреслила Лариса КРАВЧЕНКО.

Щодо проведення конкурсного відбору суб’єктів аудиторської діяльності

Порядок проведення конкурсу з відбору суб’єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов’язкового аудиту фінансової звітності Державного підприємства «Чернігівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»

Система управління допоможе протидіяти хабарництву

Навчання за кваліфікацією «Спеціаліст із сертифікації систем управління щодо протидії корупції за ДСТУ ISO 37001:2018 (ISO 37001:2016, IDT) пройшли фахівці ДП «Чернігів­стандарт­метро­логія». Тепер вони можуть проводити сертифікацію систем управління щодо протидії корупції на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO 37001:2018 (ISO 37001:2016, IDT).

Що ж таке система управління протидії корупції?

Як відомо, хабарництво є широко поширеним явищем із негативними наслідками. Зокрема, воно призводить до збільшення вартості ведення бізнесу, непрозорості в комерційних угодах, дорожчання товарів і послуг та зниження їхньої якості. Крім того, корупція може спричинити втрати життя і власності, знищує довіру в організаціях і заважає справедливій та ефективній роботі ринків.

Аби вирішити цю проблему, одного Закону України «Про запобігання корупції» недостатньо.

Відповідальність за сприяння в боротьбі з хабарництвом має взяти на себе сама організація. Її корпоративна культура є критичним чинником успіху або невдачі у протидії корупції.

Очікується, що добре керована організація матиме політику дотримання, яку підтримано належними системами управління. Вони допоможуть їй виконувати свої юридичні зобов’язання та зберігати відданість принципам.

Це можливо досягти впровадженням системи управління щодо протидії корупції у відповідності до вимог ДСТУ ISO 37001:2018 (ISO 37001:2016, IDT) «Системи управління щодо протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування» та зобов’язань керівництва організації щодо встановлення цілісності, прозорості, відкритості та дотримання вимог даного стандарту.

Політика боротьби з хабарництвом та система управління, що її підтримує, допомагає організації уникати або зменшувати витрати, ризики та збитки від хабарництва, сприяти розвитку довіри в ділових стосунках та зміцнювати свою репутацію.

Де застосовується стандарт ДСТУ ISO 37001:2018?

Цей стандарт може застосовуватися для малих, середніх та великих організацій в усіх галузях економіки, враховуючи державні, приватні та неприбуткові організації.

Стандарт установлює вимоги та надає настанову для розроблення, впровадження, підтримки, перегляду та вдосконалення системи управління щодо протидії корупції, яка може бути автономною або інтегрованою в загальну систему управління.

Які аспекти діяльності організації розглядає стандарт?

Стандарт ДСТУ ISO 37001:2018 розглядає:

–  хабарництво у державних, приватних та неприбуткових галузях економіки;

–  давання хабарів організацією;

–  давання хабарів персоналом організації, що діє від імені організації чи на її користь;

–  давання хабарів бізнес-партнерами організації, що діє від імені організації чи на її користь;

–  отримання хабарів організацією;

–  отримання хабарів персоналом організації у зв’язку з діяльністю організації;

–  отримання хабарів бізнес-партнерами організації у зв’язку з діяльністю організації;

–  пряме та непряме хабарництво (наприклад, хабар, запропонований чи отриманий третьою стороною або за її посередництвом).

Відзначимо, що стандарт ДСТУ ISO 37001:2018 (ISO 37001:2016, IDT) «Системи управління щодо протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування» установлює вимоги та надає настанови щодо системи управління, яка призначена допомогти організації попередити, виявити та реагувати на хабарництво, виконувати закони щодо протидії корупції та добровільні зобов’язання, застосовані до її діяльності.

Для чого організації система щодо протидії корупції?

Система управління щодо протидії корупції визначає виконання організацією політики, процедур та контролю, які є обґрунтованим та пропорційним відповідно до ризиків хабарництва, з якими вона стикається.  Результат роботи цієї системи управління:

 • Зменшення ризику правових санкцій;
 • Зменшення ризиків для іміджу організації через розголошення негативної інформації;
 • Забезпечення впевненості у тому, що співробітники організації діють, виходячи з її інтересів;
 •  Більша привабливість для партнерів та замовників (менші ризики, що їх персонал буде втягнутий у хабарництво, або що на їх імідж вплинуть проблеми організації).

Фахівці ДП «Чернігівстандартметрологія» запрошують підприємства та організації до співпраці в проведенні робіт з сертифікації системи управління щодо протидії корупції на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO 37001:2018 (ISO 37001:2016, IDT).

Про впровадження системи енергетичного менеджменту

Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року №1460 «Про впровадження систем екологічного менеджменту» у травні 2022 року ДП «Чернігівстандартметрологія» розпочало роботи із впровадження системи.

Зокрема, призначено відповідальних за впровадження та функціонування системи, проведено енергомоніторинг в будівлях та поточний аналіз споживання енергії, визначено потенціал економії енергії та комунальних послуг.

Роботи тривають.

Щодо проведення конкурсного відбору суб’єктів аудиторської діяльності

Порядок проведення конкурсу з відбору суб’єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов’язкового аудиту фінансової звітності Державного підприємства «Чернігівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»

Чи є ГМО в зерновій продукції? Перевіряють у Чернігові

Науково-випробувальна лабораторія харчової продукції та продовольчої сировини ДП «Чернігівстандартметрологія» розпочала проведення  випробувань із визначення генетично модифкованих організмів у зерновій продукції – повідомила начальник лабораторії Наталія КОНОВЕЦЬ.

Які саме випробування пропонує чернігівське підприємство?

– Питання випробувань із визначення ГМО у зерновій продукції стоїть давно і дуже гостро, – наголосила пані Наталія. – Замовниками даної послуги є передусім агротрейдери області та виробники зерна.

Лабораторія ДП «Чернігівстандартметрологія» проводить випробування сої, ріпаку, кукурудзи, люцерни, насіння цукрового буряку, насіння бавовни та інше.

Випробування проводиться якісним та кількісним методом, лабораторія атестована на технічну компетентність та незалежність відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 в Національному агентстві з акредитації України.

Чому випробування настільки важливі?

– Поява генетично модифікованих рослин дозволила вирішити багато проблем: вони дають високі врожаї, що гарно зберігаються, стійкі до хвороб, гербіцидів, не вражаються шкідниками. Проте широке застосування ГМО небезпечне, оскільки їхній вплив на здоров’я людей і навколишнє середовище достеменно не досліджений, – пояснила Наталія Коновець.

Обмеження чи й повну заборону вирощування ГМО рослин встановлює законодавство багатьох країн.

В Україні, зокрема, діє Закон від 31 травня 2007 року №1103-V «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Відповідно до нього, вирощування ГМО у відкритій системі заборонено, допоки дані рослини не пройдуть державну реєстрацію, а до цього – використовувати їх можна тільки з метою апробації конкретного ГМО на дослідних ділянках.

Лише випробування в лабораторії допоможе визначити, чи не є насіння або зернові культури генетично модифікованими, а отже – можуть безперешкодно вирощуватися, продаватися, експортуватися.

– Запрошуємо до співпраці підприємців, агротрейдерів, фермерів, – наголосила Наталія Коновець.

Повірка лічильників води без демонтажу

ДП “Чернігівстандартметрологія” проводить повірку квартирних лічильників води на місці експлуатації без демонтажу та зняття приладів.

Вартість повірки – 345.00 грн.

Заявки приймаються за номерами:

 • (0462) 691-674
 • (0462) 676-353
 • (0462) 691-489
 • (095) 289-58-80

Атестат про акредитацію одержала калібрувальна лабораторія

Калібрувальна лабораторія ДП «Чернігівстандартметрологія» одержала атестат про акредитацію Національного агентства з акредитації України.

Про це повідомила начальник лабораторії Ольга Помаз.

Атестат про акредитацію

«Атестат за номером 40029 зареєстрований у Реєстрі 30 червня 2021 року та чинний до 29 червня 2026 року», – сказала вона.

Даний атестат засвідчив компетентність лабораторії на право калібрування засобів вимірювальної техніки відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 за такими видами вимірювань:

 • L – довжина;
 • М – маса та пов’язані з нею величини;
 • PR – фотометрія;
 • QM – хімія (кількість речовин);
 • T – термометрія;
 • TF – час і частота.

Усі відповіді на запитання можна одержати за номером телефону (0462) 676353.

Запрошуємо до співпраці!

До уваги підприємств, які застосовують у своїй діяльності галузеві нормативні документи

Згідно з Розділом VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про стандартизацію» стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови, прийняті центральними органами виконавчої влади до набрання чинності цим Законом, а також галузеві стандарти (ОСТ) та прирівняні до них інші нормативні документи колишнього CРСР, галузеві стандарти України (ГСТУ) (далі – галузеві НД) застосовуються до їх заміни на технічні регламенти, національні стандарти, кодекси усталеної практики чи скасування в Україні, але не більш як 15 років з дня набрання чинності цим Законом.

Протягом 15 років з дня набрання чинності цим Законом центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти, переглядати та скасовувати галузеві НД.

За наявності пропозицій щодо перевірки, перегляду та скасовування галузевіх НД, просимо надати їх відповідним органам виконавчої влади, які затвердили ці НД.

Повідомлення щодо перевірки, перегляду та скасовування галузевих нормативних документів (переглянути)