Головна Новини Метрологія Стандартизація Сертифікація Про нас Анкетування ENG
Керівництво
Історія
Про нас
Структура
підприємства
Профспілка
Сертифікація
Системи менеджменту
Продукції та послуг
Реестр виданих сертифікатів
Оцінка відповідності
Контакти
Стандартизація
Метрологія
Лабораторія харчової продукції та продовольчої сировини
Конкурси
Реформи в Україні
Випробувальна лабораторія промислової продукції
Погода зараз
Відео
Фото
Аудіо
Останні
Архів
Громадська приймальня
Мапа сайту
Поради споживачам
Партнерам
Business card
Запобігання корупції
Публічна інформація
Чи влаштовує вас якість обслуговування на нашому підприємстві в 2019 році?
ТАК

ні
Частково

Остання сторінка

Випробувальна лабораторія промислової продукції

Остання новина

Вітаємо зі Всесвітнім днем метрології!

В святковий день яскраво сонце сяє І світ увесь метрологів вітає!

Останнє фото


Останнє питання

Альона

Доброго дня. У вас можна дізнатися чи підлягають швейні машинки з електронним дви


Оновлено міжнародний стандарт ISO/IEC 17025:2017
Найпопулярніший в світі міжнародний стандарт, який регламентує компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій, був оновлений з урахуванням останніх змін в умовах і практиці роботи таких лабораторій. Нова редакція документа опублікована завдяки тісній співпраці Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) і Міжнародної електротехнічної комісії (IEC).
Міжнародний стандарт ISO/IEC 17025:2017 "Загальні вимоги до компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій" є свого роду "довідником" для лабораторій, що здійснюють операції калібрування і тестування в усьому світі.

Отримання повторюваних і достовірних результатів, яким можна довіряти, лежить в основі діяльності будь-якої такої лабораторії.

Документ ISO/IEC 17025:2017 дозволяє співробітникам лабораторій впроваджувати продуману і надійну систему забезпечення якості і демонструвати, що вони є технічно компетентними і здатними видавати достовірні результати.

Стандарт ISO/IEC 17025:2017 допомагає полегшити співпрацю між лабораторіями та іншими організаціями, сприяючи визнанню результатів роботи лабораторій на міждержавному рівні.

Протоколи випробувань і сертифікати, видані сертифікованими на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17025:2017 лабораторіями, можуть пересилатися з однієї країни в іншу без необхідності проведення додаткових випробувань. Це, в свою чергу, допомагає пожвавити міжнародну торгівлю.

Щоб відобразити останні зміни в ринкових умовах і технологіях, автори нової редакції стандарту включили в його текст опис сучасних заходів і нових способів роботи лабораторій.

Зокрема, документ в його новій редакції відображає і охоплює зміни технічного характеру, оновлений термінологічний апарат і розробки в галузі високих технологій, а також характеризується узгодженістю з найбільш актуальною на даний момент версією стандарту ІSO з управління якістю - ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги».

Лабораторіям, які раніше вже були акредитовані з використанням попередньої версії стандарту (ISO/IEC 17025: 2005), необхідно буде перевести свої технологічні процеси у відповідність до вимог нової версії документа.

Зробити це потрібно буде протягом визначеного його розробниками перехідного періоду. Його тривалість складе три роки з дати публікації нової версії.

У версії стандарту 2017 року основними є наступні зміни:

- сфера застосування документа була переглянута, щоб охопити нові підходи до тестування, калібрування та відбирання зразків;
- підхід до виконання процедур тепер відповідає вимогам нових стандартів, зокрема, ISO 9001, ISO 15189:2012 (щодо вимог до якості і компетенції медичних лабораторій) та ISO/IEC 17021-1:2015 (щодо вимог до органів, які здійснюють аудит і сертифікацію систем управління)
- більше уваги приділяється інформаційним технологіям, у текст документу включені рекомендації щодо використання комп"ютерних систем і електронних записів, а також генерації результатів і звітів в електронній формі.
- у новій версії стандурту представлена концепція мислення, заснованого на оцінці ризику.