Головна Новини Метрологія Стандартизація Сертифікація Про нас Анкетування ENG
Керівництво
Історія
Про нас
Структура
підприємства
Профспілка
Сертифікація
Системи менеджменту
Продукції та послуг
Реестр виданих сертифікатів
Оцінка відповідності
Контакти
Стандартизація
Метрологія
Лабораторія харчової продукції та продовольчої сировини
Конкурси
Реформи в Україні
Випробувальна лабораторія промислової продукції
Погода зараз
Відео
Фото
Аудіо
Останні
Архів
Громадська приймальня
Мапа сайту
Поради споживачам
Партнерам
Business card
Запобігання корупції
Публічна інформація
Чи влаштовує вас якість обслуговування на нашому підприємстві в 2019 році?
ТАК

ні
Частково

Остання сторінка

Випробувальна лабораторія промислової продукції

Остання новина

А чи може їстівний гриб бути отруйним?

От уже й серпень, дощі… Не за горами сезон «тихого полювання». Скоро ліси Чернігів

Останнє фото


Останнє питання

Альона

Доброго дня. У вас можна дізнатися чи підлягають швейні машинки з електронним дви


Щодо діяльності лабораторій в умовах нового законодавства в галузі метрології
Із набранням чинності 01.01.2016 р. Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 р. №1314-VII, проведення атестації вимірювальних лабораторій не передбачено.
Однак ч. 4 ст. 7 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначає, що «Повноваження центральних органів виконавчої влади, інших державних органів уповноважувати підприємства та організації, їх відокремлені підрозділи та фізичних осіб-підприємців на проведення певних вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг, у сфері законодавчо регульованої метрології визначаються законом».


На даний час органи з уповноваження відсутні, оскільки більшістю законів такі повноваження центральних органів виконавчої влади та інших державних органів не передбачені (окрім державного контролю харчових продуктів).


Керуючись накопиченим досвідом з атестації вимірювальних лабораторій різних галузей, ДП «Чернігівстандартметрологія» пропонує центральним органам виконавчої влади, підприємствам і організаціям, що діють у сфері управління цих органів, а також підприємствам і організаціям, що не належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, організацію та здійснення добровільного оцінювання системи керування вимірюваннями та визнання науковим метрологічним центром вимірювальних можливостей.


Визнані вимірювальні можливості є документальним підтвердженням технічної компетентності при виконанні вимірювань та будуть вагомим аргументом при роботі з замовниками.


Для організації добровільного оцінювання та визнання вимірювальних можливостей підприємству або організації належить звернутись до ДП «Чернігівстандартметрологія» із заявкою на ім’я генерального директора.


Для визначення змісту робіт та їх вартості до заявки слід додати декларацію вимірювальних можливостей.


На підставі вищезазначених документів буде складений договір, який за згодою заявника буде підписаний обома сторонами.


За позитивними результатами оцінювання системи керування вимірюваннями, ДП «Чернігівстандартметрологія» надає довідку про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012:2005 та перелік вимірювальних можливостей за формою декларації, підписані генеральним директором. При цьому декларовані вимірювальні можливості можуть бути скориговані за узгодженими із заявником результатами оцінювання.


«Порядок добровільного оцінювання системи керування вимірюваннями в метрологічних службах” здійснюється згідно з СОУ74.9-02568377-001:2016.