Головна Новини Метрологія Стандартизація Сертифікація Про нас Анкетування ENG
Керівництво
Історія
Про нас
Структура
підприємства
Профспілка
Сертифікація
Системи менеджменту
Продукції та послуг
Реестр виданих сертифікатів
Оцінка відповідності
Контакти
Стандартизація
Метрологія
Лабораторія харчової продукції та продовольчої сировини
Конкурси
Реформи в Україні
Випробувальна лабораторія промислової продукції
Погода зараз
Відео
Фото
Аудіо
Останні
Архів
Громадська приймальня
Мапа сайту
Поради споживачам
Партнерам
Business card
Запобігання корупції
Публічна інформація
Чи влаштовує вас якість обслуговування на нашому підприємстві в 2019 році?
ТАК

ні
Частково

Остання сторінка

Випробувальна лабораторія промислової продукції

Остання новина

Купуєш – перевір у базі, чи безпечний продукт!

База даних небезпечної нехарчової продукції з’явилась в Україні. Сайт, запущений

Останнє фото


Останнє питання

Альона

Доброго дня. У вас можна дізнатися чи підлягають швейні машинки з електронним дви


90% ГОСТів втратили чинність в Україні
Із 1 січня 2019 року переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу “ГОСТ”, розроблених до 1992 року, втратили чинність в Україні – нагадує Мінекономрозвитку.
Про це йдеться на офіційному сайті міністерства.

«Фахівці ДП «Чернігівстандартметрологія» протягом перехідного періоду постійно надавали роз’яснення та консультації з питань, що виникали у наших партнерів, клієнтів у зв’язку зі скасуванням нормативно-правових документів», - зазначив генеральний директор підприємства Валентин Бакуменко.

Необхідність припинення дії на території України радянських ГОСТів визначає Програма діяльності Кабінету Міністрів України.

Згідно з нею, у 2015 році Національний орган стандартизації видав відповідні накази про скасування ГОСТів із втратою чинності протягом 2016-2018 років та з повною відмовою від них, починаючи з 1 січня 2019 року. Всього мали бути скасовані 12090 радянських ГОСТів.

Проте, врахувавши пропозиції щодо подовження термінів чинності деяких ГОСТів, Національний орган стандартизації ухвалив низку наказів, які залишають чинними станом на 1 січня 2019 року 1173 радянських стандартів.

Такі ГОСТи діятимуть до 1 січня 2022 року. Зокрема, це стандарти, на заміну яких наразі проводиться або передбачається проведення розробки проектів відповідних національних стандартів; стандарти, посилання на які є в нормативно-правових актах; стандарти Єдиної системи конструкторської документації; стандарти, розроблені свого часу на основі міжнародних стандартів, версії яких є актуальними в наш час.

Оскільки продовження дії радянських ГОСТів після 2022 року є неможливим, Мінекономрозвитку та Національний орган стандартизації наполегливо рекомендують всім підприємствам, які в своїй роботі використовують ГОСТи, знайти альтернативу використанню стандартів Радянського Союзу, які фактично є регуляторними актами вже неіснуючої держави і суперечать нововведенням, запровадженим у сфері технічного регулювання України та зобов’язанням України щодо реформування сфери технічної стандартизації передбаченими Угодою СОТ та Угодою про асоціацію із ЄС.

За потреби розробки національного стандарту на заміну відповідному радянському ГОСТу будь-які органи влади, асоціації виробників, підприємства, громадські організації тощо можуть виступити замовником розробки такого стандарту відповідно до Закону України «Про стандартизацію».